Svět ořechů na dlani

Mandle

Nejprodávanější

18 položek celkem
mandle natural výběrové
Tip
od 89 Kč

Zvolili jsme pro Vás cestu výběrových mandlí, které jsou více kontrolované a tím se významně zvyšuje jejich kvalita. Mimo jiné mají plnou chuť mandlí, tak jak by to mělo být...

Kód: 80/501
mandle uzené
od 99 Kč

Pražené mandle v  uzené kořenící směsi, které se hodí na každou oslavu nebo večerní posezení. Jejich chuť je ojedinělá a jak je jednou ochutnáte, nebudete chtít nic...

Kód: 89/200
mandle v medu a soli
od 109 Kč

Vynikající skloubení sladké a slané chuti. To musí ochutnat každý. Ne nadarmo patří mezi top nejbranější produkty z naší nabídky.  

Kód: 95/501
mandle natural bio
Tip
od 159 Kč

Tyto BIO mandle v extra kvalitě jsou nejkvalitnější na českém trhu a ohromí Vás nejen velikostí plodů, ale i chutí a vůní. Jsou certifikované v RAW KVALITĚ ze Španělska.

Kód: 426/200
mandle loupané pražené solené
od 109 Kč

Vynikající mandle - pražené a solené, které u nás najdete v té nejvyšší kvalitě, Vás jistě nadchnou. Nepohrdne ji žádná vaše návštěva.   

Kód: 101/501
mandle loupané bio
Tip
od 129 Kč

Nahaté, výživné, z etického hlediska vyhovující, energií čišící a spoustu dalších pozitivních přívlastků si zaslouží tyto mandle.

Kód: 438/200
mandle loupané
od 89 Kč

Mandle představují součást lidské stravy už od nepaměti. Pro svůj vysoký obsah bílkovin, vlákniny, vápníku, zinku, antioxidantů a díky lahodné nasládlé chuti se staly...

Kód: 83/501
mandle plátky
od 89 Kč

Mandle plátky jsou ideální na pečení a posyp doma připravených pokrmů. Hodí se i na dorty a poháry.  

Kód: 86/501
mandle v tiramisu
od 35 Kč

Typická oříško-mandlová chuť se skvěle doplňuje se sladko-kávovou chutí čokolády tiramisu! Jádra mandlí jsou nejdříve mírně nasucho opražena pro zvýraznění...

Kód: 1964/50G
mandle tříbarevné
od 35 Kč

Tři barvy pro tři příchutě - mandle v mléčné čokoládě, v jogurtu, v karamelu. Výborné na mlsání pro celou rodinu.

Kód: 1985/50G
mandle v barevné krustě
od 35 Kč

Máte rádi lentilky? A co velké lentilky s mandlí uvnitř. Takhle si můžete představit mandle v barevné krustě.  

Kód: 1970/50G
MANDLE V BÍLÉ ČOKOLÁDĚ LOGO 2
od 35 Kč

Chutnají ještě lépe než vypadají, luxusní mandle v bílé čokoládě Vás nadchne. Mimo jiné se bílé mandle používají i jako symbolický dárek na svatby..

Kód: 107/50G
Nahoru
Další produkty

Mandle jsou jedny z nejzdravějších potravinou na světě. Mají velmi příznivý vliv na Vaše zdraví. Mandle jsou skvělým pomocníkem v kuchyni a zajistí Vám plnohodnotnou a výživnou svačinu  doma i na cestách. Mandle Natural se těší velké oblibě a u nás najdete typ nonpareil, který patří mezi mandle výběrové. Dále vám nabízíme. mandle loupané, mandle loupané plátky, mandle pražené solené, mandle uzené, mandle v medu a soli, mandle v čokoládě (mnoho druhů) a další.   

Díky jejich chutnosti a výživovým vlastnostem, se mandle dále zpracovávají a využívají na tvorbu: mandlového másla, mandlového mléka, mandlové mouky, mandlového oleje. 

Věděli jste, že:

Mandle mohou zlepšit hladinu cholesterolu.

Řada menších studií zjistila, že konzumace stravy bohaté na mandle může snížit "špatný" LDL cholesterol, celkový cholesterol a oxidovaný LDL cholesterol, který je obzvláště škodlivý pro zdraví srdce. Nicméně jedna větší studie dospěla k závěru, že důkazy jsou nedostatečné, ale výsledky ani nepotvrdila, ani nevyvrátila. 

Nicméně, mandle se často řadí do nízkokalorické stravy a jsou ideálním startem pro lidi, kteří mají nadváhu. Pomůžou při hubnutí a snížení krevního tlaku. Kromě toho mandle mohou pomoci snížit nárůst hladiny cukru v krvi, ke kterému dochází po jídle až o 30% u lidí s diabetem (u zdravých lidí o něco méně). Navíc mandle redukují zánět u lidí s diabetem druhého typu. 

Konečně, mandle mohou mít příznivý účinek na střevní mikroflóru a podporují růstu prospěšných střevních bakterií