Vše balíme čerstvě pro Vás. Dárečky vyrábíme ručně :) Děkujeme za Váš zájem.

BIO produkty

Nejprodávanější

Chia semínka BIO nutworld
Chia semínka BIO
Kód: 245/200
 
od 55 Kč
Datle deglet nour bez přidaného cukru, bez SO2
 
od 69 Kč
dýňové semínko BIO loupané
 
od 75 Kč
banánové chipsy BIO
Banánové chipsy BIO
Kód: 10485/200
 
od 65 Kč
slunečnice loupaná natural
 
od 49 Kč
brusinky sušené, klikva velkoplodá BIO
Brusinky sušené BIO
Kód: 10667/200
 
od 99 Kč
kokosové chipsy bio
Kokosové chipsy BIO
Kód: 10673/200
 
od 59 Kč
mandle loupané bio nutworldcz
Mandle loupané BIO
Kód: 438/200
 
od 129 Kč
rozinky thompson rozinky bio
Rozinky sušené BIO
Kód: 10497/200
 
od 59 Kč
arašídy nepražené natural nesolené
Arašídy loupané BIO
Kód: 10467/200
 
od 65 Kč
14 položek celkem

Cena

49159
149159

Značky

Položek k zobrazení: 14
arašídy nepražené natural nesolené
od 65 Kč

Loupané arašídy přinášejí skvělý zážitek pro Vaše chuťové pohárky. Světle krémové arašídy s vynikající chutí, navíc v BIO kvalitě, která je zárukou té nejvyšší kvality.  

+ další
Kód: 10467/200
banánové chipsy BIO
Tip
od 65 Kč

Sušený banán v bio kvalitě nabízí lahodnou chuť a navíc splňuje ekologické standardy. Bio banánové chipsy jsou skvělou volbou pro ty, kteří si cení zdravé stravy.

+ další
Kód: 10485/200
brusinky sušené, klikva velkoplodá BIO
od 99 Kč

Brusinky v bio kvalitě jsou lahodné plody se sladkokyselou chutí. Skvělá chuť a zdravé benefity v jednom.

+ další
Kód: 10667/200
Datle deglet nour bez přidaného cukru, bez SO2
Tip
od 69 Kč

Naše datle jsou čerstvé, vypeckované a příjemně nasládlé navíc v BIO kvalitě. Kvalitní přírodní zdroj rychlé energie.  Pokud hledáte sušené ovoce, které je sladké, dodá energii...

+ další
Kód: 10491/200
dýňové semínko BIO loupané
Tip
od 75 Kč

Dýňové semínko nabízí bohatou chuť a nutriční hodnoty navíc v BIO kvalitě. Je zdrojem zdravých tuků, bílkovin a minerálů. Ideální jako lahodná přísada do jídel nebo jen jako...

+ další
Kód: 10473/200
Chia semínka BIO nutworld
Tip
od 55 Kč

Chia semínka jsou opravdu zázračnou potravinou, která se může pochlubit naprosto unikátní výživovou hodnotou a dodají Vám energii na celý den. 

+ další
Kód: 245/200
kešu natural afrika top kvalita
Tip
od 149 Kč–20 %
od 119 Kč

Pokud jste typ člověka, který hledá kvalitu a řeší otázky kvality půdy, vodní zdroje, přírodní hnojiva a jim podobné, právě jste rozklikli ten správný produkt. BIO kvalita...

+ další
Kód: 429/200
kokosové chipsy bio
od 59 Kč

Kokosové plátky v BIO kvalitě jsou velmi oblíbenou pochoutkou pro svoji exotickou chuť. Má výborné nutriční hodnoty a skvěle se hodí jako přísada do kaší nebo jiných receptů.

+ další
Kód: 10673/200
mandle loupané bio nutworldcz
od 129 Kč

Mandle loupané, bez starostí přímo do vašich úst. Oříšky bohaté na vápník a hořčík. S krémovou chutí i barvou, navíc v BIO kvalitě, která je zárukou té nejvyšší kvality.  

+ další
Kód: 438/200
Mandle natural BIO nutworld
od 159 Kč

BIO mandle v naturální podobě. Žádné pražení, ani jiná úprava. Přesně tak, jak sama matka příroda zamýšlela.   

+ další
Kód: 426/200
Para ořechy BIO nutworld
od 139 Kč

Krémově bílá jádra, delikátní chuť, jemná struktura, takové jsou para. Obrovská zásobárna selenu, který chrání imunitní systém. Toto všechno navíc v BIO kvalitě. V kuchyni mají...

Kód: 2558/200
rozinky thompson rozinky bio
Tip
od 59 Kč

Rozinky v bio kvalitě  nabízejí příjemnou sladkou chuť a jsou zdrojem vlákniny a železa.

+ další
Kód: 10497/200
slunečnice loupaná natural
Novinka Tip
od 49 Kč

Slunečnicová semínka v BIO kvalitě jsou bohatým zdrojem bílkovin, zdravých tuků a minerálů.  Skvělá volba jako svačina nebo přídavek do různých pokrmů.

+ další
Kód: 10479/200
Vlašské ořechy nutworld
od 129 Kč

Vlašské ořechy v BIO kvalitě pěstované podle pravidel ekologického zemědělství. Tyto ořechy splní všechny Vaše požadavky.

Kód: 432/200

BIO

Kvalita potravin se stává čím dál tím větší otázkou a prioritou většiny z nás. BIO kvalita potravin není pouze záruka dobrého a zdravého jídla. Je to známka toho, že se někdo stará, že to někomu není jedno.

Alfa Omega je v zemědělství. To, které produkuje úrodu v BIO kvalitě se nazývá ekologické, organické či prostě BIO zemědělství. Takové zemědělství bere ohled na přirozený koloběh a závislosti. Jeho zásady jsou etické vnímání chovných zvířat, ochrana neobnovitelných zdrojů a životního prostředí. Už před tisíci lety správní zemědělci věděli, že nejdůležitější je kvalita půdy. Půda je naše planeta Země. Střídali sázení plodin za jiné, nechali půdu stát, aby nabyla dostatečné kvality, naučili se efektivně využívat vodu a pracovat s odpadem. Tudíž se starali o planetu, která vracela to, co dostala. S kvalitou půdy souvisela bohatá úroda na barvy, tvary, velikosti a v neposlední řadě živiny.

 

Dnešní průmysl si nedělá s půdou takové vrásky. Hlavním důvodem jsou zde peníze. Klade se důraz na kvantitu a kvalita je na druhém místě. Místo půdy je zde důležitější rostlina jako taková. Půda je využívána zas a znova za pomocí množství průmyslových hnojiv a rostlina "ošetřována" pesticidy, herbicidy proti napadení plísněmi, nemocemi a hmyzem. Dále jsou využívány růstové regulátory a geneticky modifikované organismy pro ještě větší výnos.

 pesticidy

BIO produkt je tedy z ekologického zemědělství. Toto zemědělství by nemělo používat žádné chemické prostředky. Není to však tak úplně pravda. Na seznamu povolených látek pro ekozemědělství je zhruba 15 přípravků, jejichž účinnou látkou jsou sloučeniny mědi. Mezi nimi je i Champion 50WP obsahující z 50ti % měď. Další přípravky obsahují například síran měďnatý (oxychlorid měďnatý). Pokud si i vy říkáte, jak je možné, že se do seznamu látek povolených pro "ekozemědělce" dostali sloučeniny mědi, je potřeba se podívat na základní dokument NAŘÍZENÍ KOMISE (ES) č.889/2008 ze dne 5.září 2008 - celý dokument: https://www.kez.cz/sites/default/files/dokumenty/2015-889-2008-19122014.pdf

 

I když není ekologické zemědělství tak čisté, jak se může zdát, stále je to menší zlo, které je správné podporovat. Klasický průmysl jde daleko za hranice, tento druh eko průmyslu má alespoň hranice, které překročit nemůže. Nechceme zde tvrdit, že neexistuje nikdo, kdo by pěstoval plodiny a choval dobytek pouze pomocí přírodních závislostí a pravidel. Jsou tací, kteří se snaží, ale většinou své plodiny využijí sami pro sebe.

 

My z Nutworld vám nabízíme oříšky a semínka BIO kvality, kde nejvýznamnějším bodem pro preferování BIO je předešlá práce s vodou a následné ušetření neobnovitelných zdrojů a životního prostředí. BIO výroba také bere v potaz otázku uhlíkové stopy, kterou nechce zbytečně navyšovat. Uhlíková stopa definuje množství skleníkových plynů, které byly vypuštěny při výrobě a dalších procesech určitého produktu. Tyto nechvalně známé skleníkové plyny přispívají ke globálnímu oteplování a negativnímu vlivu na planetu s ním spojených.

země